verban

verban

Sakroilitida je zápal jedného, alebo oboch krížovodriekových kĺbov, ktoré sa nachádzajú v dolnej časti chrbtice a pripájajú sa k panvi. Sakroilitida môže spôsobiť bolesť v oblasti zadku, alebo spodnej časti chrbta, pričom sa môže rozšíriť do nôh. Dlhé státie, alebo chôdza po schodoch môže zhoršiť bolesť.

Vezikoureterálny reflux je abnormálny tok moču z močového mechúra späť do močovodu, ktorý spája obličky a močový mechúr. Normálne, moč tečie len dole z obličiek do močového mechúra.

Nealergická nádcha zahŕňa chronické kýchanie, výtok z nosa, alebo sťažené dýchanie bez zjavnej príčiny. Príznaky nealergickej nádchy sú podobné sennej nádche (alergická nádcha), ale žiadne z obvyklých príčin alergickej reakcie nie sú prítomné.

Porucha kontroly impulzov zahŕňa opakujúce sa, náhle epizódy impulzívneho, agresívneho, násilného správania, alebo slovných výbuchov, počas ktorých človek reaguje hrubo v pomere k danej situácii. Agresívni vodiči, domáce násilie, hádzanie, alebo rozbíjanie predmetov, či iné záchvaty hnevu môžu byť príznakmi poruchy kontroly impulzov.

Respiračný syncyciálny vírus (RSV) je vírus, ktorý spôsobuje infekciu pľúc a dýchacích ciest. Vo väčšine napáda deti, no vírus môže infikovať aj dospelých.

Zápal ďasien – gingivitída je bežná a mierna forma ochorenia ďasien (periodontálna choroba), ktorá spôsobuje podráždenie, začervenanie a opuch ďasien. Vzhľadom k tomu, že zápal ďasien môže byť natoľko mierny, si človek ani nemusí byť vedomí zápalu. Ale, ak je zápal závažný je dôležitá okamžitá liečba. Zápal ďasien môže viesť k oveľa vážnejším ochoreniam ďasien (paradentóza) a prípadnej strate zubov.

Prediabetes znamená, že hladina cukru v krvi je vyššia ako normálne, ale nie je ešte dostatočne vysoká, aby bola stanovená diagnóza diabetes 2. typu. Bez liečby je pravdepodobné, že sa prediabetes rozvinie do cukrovky 2. typu v priebehu 10 rokov, alebo menej.

Progéria, tiež známa ako Hutchinson-Gilford syndróm, je extrémne vzácna, progresívna genetická porucha, ktorá spôsobuje rýchle starnutie deti, počnúc v prvých dvoch rokoch života.

Popôrodná tyreoiditida je neobvyklý stav, v ktorom predtým normálne fungujúca štítna žľaza – žľaza, ktorá sa nachádza na spodnej časti krku tesne pod ohryzkom sa zapáli počas prvého roka po pôrode.

Prolaktinóm je stav, v ktorom nerakovinový - benígny tumor (adenóm) v hypofýze v mozgu nadprodukuje hormón prolaktín. Hlavným efektom je znížená hladina niektorých pohlavných hormónov - estrogénu u žien a testosterónu u mužov.

Strana 1 z 125

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email