Ostatné

streda, 03 február 2016 23:00

Vyrážka spôsobená brečtanom

Napísal(a)

Brečtan popínavý je jedovatá rastlina, ktorá pri kontakte s pokožkou spôsobuje vyrážku. Vyrážka je spôsobená alergickou reakciou na olejovitú živicu s názvom urushiol. Tento olej sa nachádza v listoch, stonkách a koreňoch rastliny.

nedeľa, 31 január 2016 23:00

Pinworm infekcia

Napísal(a)

Pinworm infekcia je najbežnejším typom črevnej infekcie na celom svete. Pinworm sú tenké, biele parazity o veľkosti asi 5 až 13 mm na dĺžku.

utorok, 19 január 2016 23:00

Análne svrbenie

Napísal(a)

Análne svrbenie je bežný stav. Svrbenie, ktoré sa nachádza v alebo okolo konečníka je často veľmi intenzívne. Tento typ svrbenia, môže byť pre človeka trápne a nepríjemné.

pondelok, 18 január 2016 23:00

Lonové vši - filcky

Napísal(a)

Lonové vši, filcky, pedikulóza, či vši ohambia je spoločné označenie pre tú istú pohlavne prenosnú chorobu. Jedná sa o drobný hmyz, ktorý sa nachádza v genitálnej oblasti. Je to vlastne iný druh vši. Má veľkosť približne 1,6 mm alebo menej a je známy aj pod prezývkou krab, pretože ich telá sa podobajú práve na kraby.

štvrtok, 14 január 2016 23:00

Vtáčí hrudník - Pectus carinatum

Napísal(a)

Pectus carinatum je diagnóza známa ako vtáčí hrudník. Jedná sa o neobvyklú vrodenú vadu, pri ktorej hrudná kosť dieťaťa vyčnieva abnormálne smerom von z hrudníka. Niekedy je táto deformita viditeľná až počas dospievania, alebo pri rýchlom raste.

streda, 13 január 2016 23:00

Améba - smrteľný mozgožrút

Napísal(a)

Naegleria fowleri je fakultatívny parazit, známy tiež ako améba, ktorý u ľudí spôsobuje smrteľnú infekciu mozgu - primárna amébová meningoencefalitida. Améba sa bežne vyskytuje v sladkovodných jazerách, riekach a termálnych prameňoch. K nákaze dochádza počas plávania, či iných vodných športoch.

streda, 06 január 2016 23:00

Alergia na latex

Napísal(a)

Alergia na latex je reakciou na určité bielkoviny, ktoré sa nachádzajú v prírodnom latexe, čo je výrobok vyrobený z mliečnej tekutiny niektorých stromov. V prípade alergie na latex, telo chybne reaguje na škodlivé látky, ktoré sa v ňom nachádzajú.

nedeľa, 13 december 2015 23:00

Popŕhlenie medúzou

Napísal(a)

Popŕhlenie medúzou je relatívne bežné u ľudí, ktorí radi dovolenkujú pri mori. Dlhé chápadlá vlečné z tela medúzy môžu pri kontakte vpichovať jed tisícami mikroskopických žihadiel do pokožky.

utorok, 24 november 2015 07:18

Galaktorea

Napísal(a)

Galaktorea je výtok mlieka, ktorý nesúvisí s normálnou produkciou mlieka pri dojčení. Galaktorea sama o sebe nie je choroba, ale môže byť známkou iného základného problému. Zvyčajne sa vyskytuje u žien, a to aj tých, ktoré nikdy nemali deti, alebo po menopauze. Ale galaktorea môže postihnúť aj mužov, a dokonca aj dojčatá.

piatok, 02 október 2015 07:31

Angelmanov syndróm

Napísal(a)

Angelmanov syndróm je genetická porucha, ktorá spôsobuje vývojové poruchy a neurologické problémy, ako sú ťažkosti pri rozprávaní, udržiavaní rovnováhy pri chôdzi, a, v niektorých prípadoch aj záchvaty. Časté výbuchy smiechu sú spoločné pre ľudí s Angelmanovým syndrómom.

Strana 1 z 9

O nás

Vítame Vás na stránkach magazínu ludsketelo.sk na ktorých vás čaká mnoho zaujímavých v niektorých situáciách až neoceniteľných rád a informácií

Zaujimavosti

NOVINKY EMAILOM

Novinky prednostne priamo na Váš email