Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

publikované , aktualizované 5. 1. 2023

Jedným z veľmi účinných spôsobov, ako podporiť erekciu, je pravidelne užívať prírodné doplnky stravy, ktoré majú preukázateľné účinky. Zoženiete ich v každej kamennej či internetovej lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Prírodné látky sú preverené časom a na podporu erekcie ich užívali už naši predkovia. Pomôžu vylepšiť vašu erekciu.

Príčiny problémov s erekciou

Problémy s erekciou sa vyskytujú nielen u starších mužov, kde sú hlavným dôvodom zlé stravovacie návyky a nízka hladina testosterónu, ale aj u mladších mužov, kde ide často o psychické problémy a nízke sebavedomie.

Čo na zlepšenie erekcie?

Aminokyseliny

Aminokyseliny sú obsiahnuté v tabletkách na podporu erekcie a extraktoch z podporných látok. Aminokyseliny možno užívať aj v koncentrovanej podobe vo forme doplnkov stravy .

L-Arginín

Zlepšuje prietok krvi, pomáha vylučovaniu rastového hormónu u mužov a podporuje chuť na sex. Zlepšuje prekrvenie aj erekciu a zvyšuje početnosť spermií. L-Arginín tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb .

L-Citrulín

Zlepšuje prekrvenie penisu, podporuje vitalitu a energiu . Vďaka podpore krvného obehu v mäkkých tkanivách zlepšuje stoporenie , rast svalstva , funkciu nervovej sústavy a umocňuje funkciu L-Citrulínu.

L-Lyzín

Je účinný pri podpore imunity a erekcie . Zlepšuje prekrvenie pohlavnej sústavy a podporuje stoporenie . Je dôležitý aj pre pohybovú sústavu, podporuje tvorbu svalových proteínov a je zásadný pre vstrebávanie vápnika .

Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

Tablety na podporu erekcie

Muži, ktorí testovali desiatky doplnkov na podporu erekcie, ktorých je na trhu oveľa viac, sa zhodujú na týchto produktoch s najlepšími účinkami.

 • PREDATORUS
 • Proerecta SHOT
 • Vimax
 • Proerecta Klasik
 • Zerex Klasik
 • Clerex
 • Clavin Original
 • ARGINMAX FORTE
 • EJOY
 • Maxatín
 • Amante Original

Gél na podporu erekcie

 • zahrievanie a zvyšovanie citlivosti penisu
 • ochladzovanie a znižovanie citlivosti penisu

Zahriaty a vysoko citlivý penis rýchlejšie dosiahne vyvrcholenie a ejakuláciu, preto sa doba súlože a celková výdrž môže aj skrátiť. Gély s chladivým účinkom pôsobia ako lokálne anestetiká a spôsobiť znecitlivenie. Kvôli tomu erekcia často opadne.

Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

Prírodná podpora erekcie

Niektoré potraviny majú preukázateľný vplyv na ľahší prietok krvi a produkciu oxidu dusnatého , čo je pre prírodnú podporu erekcie zásadné. Potraviny síce zlepšujú prietok krvi, rozširujú cievy a zlepšujú produkciu oxidu dusnatého, musíte ale zvýšiť aj hladinu testosterónu , inak sa znižuje vaše libido.

Nepražené kakao RAW

Bežné výrobky z kakaa a čokolády sú vyrábané pri vysokých teplotách, kedy sa antioxidanty a látky podporujúce tvorbu oxidu dusnatého z kakaa vytrácajú. RAW surové a nepražené kakao patrí medzi najzdravšie potraviny. Znižuje systolický tlak , rozširuje cievy a umožní lepší prietok krvi pre kvalitnú erekciu . Netepelne upravené kakao obsahuje flavonoidy blahodárne pôsobiace na endotely, regenerujú a spevňujú cievy . Kakao zvyšuje aj produkciu oxidu dusnatého .

Granátové jablko

Najlepšie ovocie na podporu erekcie. To opäť potvrdzuje niekoľko štúdií preukazujúcich výnimočný efekt granátového jablka na kardiovaskulárne zdravie aj na podporu erekcie . Toto ovocie razantne zvyšuje hladinu oxidu dusnatého a pritom ho chráni proti voľným radikálom a oxidácii. Má pozitívny vplyv na krvný tlak. Znižuje aj povlak v arteriálnych stenách . Má vplyv na kvalitu endotelu a tým aj zlepšenie prietoku krvi .

Špenát

Táto zelenina je bohatá na prírodné nitráty alebo dusičnany . Táto látka sa pri kontakte s črevnou mikroflórou mení na oxid dusnatý , ktorý je potrebný pre kvalitnú erekciu. Špenát je bohatý na látku ecdysterone , ktorá je účinnejšia ako anabolické steroidy. Špenát obsahuje vitamíny a minerály potrebné na tvorbu oxidu dusnatého a podporu testosterónu. Zvýši sa hladina testosterónu a zlepší erekcia . Vhodná je aj rukola .

Cesnak

Jedna z najlepších potravín pre mužov . Má pozitívny vplyv na tvorbu testosterónu aj na podporu erekcie . Potvrdzuje to veľké množstvo štúdií. Cesnak znižuje krvný tlak a zvyšuje prietok krvi . Český cesnak navyše patrí k najlepším na svete. Takže pri ďalšom nákupe sa uistite, že bol vypestovaný u nás.

Vlašské orechy

Všetky orechy pomôžu zlepšiť kvalitu erekcie, najlepšie sú vlašské orechy . Sú bohaté na L-arginín – aminokyselinu premieňajúcu sa v tele na oxid dusnatý .

Vie znížiť krvný tlak. Veľmi bohaté na L-Arginín sú aj lieskové orechy a mandle .

Šťava z červenej repy

Šťava z červenej repy obsahuje mnoho nitrátov , pomáha zvyšovať oxid dusnatý v tele , znížiť hladinu estrogénu a podporiť tvorbu testosterónu . Znižuje hladinu krvného tlaku a zvýšiť hladinu Cgmp – cyklický guanozínmonofosfát uvoľňujúci cievy. Ten je dôležitý na dosiahnutie kvalitnej erekcie.

Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

Bylinky na podporu erekcie

Na podporu erekcie je veľmi účinný kotvičník, šafran, ginkgo, ženšen alebo rozchodnica . Najčastejšie sú používané vo forme čajov alebo extraktov , ale nachádzajú sa aj v tabletkách, ktoré dostanete v lekárni bez predpisu. Majú preukázateľné účinky.

Kotvičník zemný

Používa sa na podporu tvorby testosterónu . Vďaka nemu je podporená mužnosť , chuť na sex aj hormonálna aktivita . Ovplyvňuje aj tvorbu spermií a zároveň pôsobí proti zväčšeniu prostaty . Kotvičník navyše zlepšuje psychický aj fyzický výkon .

Šafran

Dokáže zlepšiť tvrdosť erekcie a predĺži ju. Zlepší váš sexuálny apetít . Šafran je prospešný aj pre udržanie pozitívnej nálady a psychického zdravia . Lepšie sa vyrovnáte so stresom .

Ženšen

Považuje sa za univerzálny prostriedok podpory duševného i fyzického zdravia , zlepšuje erekciu a plodnosť . Umožňuje lepšie prekrvenie periférnych ciev , vďaka čomu dosiahnete rýchlejšie stoporenie a podporí libido .

Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

Prípravky na zlepšenie erekcie

Minerály

Ďalšiu skupinu prírodných podporných prostriedkov erekcie tvoria minerály obsiahnuté v potravinách aj v koncentrovanej vo forme olejov, kvapiek alebo koncentrovaných tabliet.

 • Zinok
 • Horčík
 • Selén

Vitamíny

Niektoré vitamíny podporujú správnu erekciu. Najčastejšie ich nájdeme v potravinách, ale aj v koncentrovaných tabletách. Obsahujú ich aj lieky na podporu erekcie.

 • Vitamín B6
 • Vitamín B12
 • Vitamín D3
 • Vitamín E

Prírodné látky môžete použiť, keď sa snažíte o potomka, potrebujete podporiť chuť na sex a zlepšiť tvorbu aj pohyblivosť spermií. Účinok spoznáte už v priebehu niekoľkých týždňov. Jednotlivé bylinky a doplnky majú vysoký účinok. Dodržujte zdravý životný štýl.

Medzi najúčinnejšie skupiny prírodných látok na podporu erekcie patria práve byliny, aminokyseliny, minerály a vitamíny.

 

Redakcia magazínu

MUDr. Zdenka Fantová
Študovala som 1. Lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe a promovala v roku 1991. Praxi som získala v odbore všeobecné praktické lekárstvo. Prípravu som absolvovala vo Fakultnej nemocnici v Olomouci, v ambulancii primárnej starostlivosti av ambulanciách a lôžkových oddeleniach špecialistov. Atestačnú skúšku zo všeobecného praktického lekárstva som zložila v roku 1995. Potom som pracovala ako praktický lekár v ordináciách obvodných lekárov ako zamestnanec. Od 1. marca 1998 prevádzkujem súkromnú prax. Tu na Hlidejsizdravi.cz pôsobím v úlohe garanta obsahu a všetky články prechádzajú mojou odbornou kontrolou.

Vložiť komentár