Účinná podpora erekcie? Vyskúšajte naše tipy

publikované , aktualizované 5. 1. 2023

Jedným z veľmi účinných spôsobov, ako podporiť erekciu, je pravidelne užívať prírodné doplnky stravy, ktoré majú preukázateľné účinky. Zoženiete ich v každej kamennej či internetovej lekárni aj bez lekárskeho predpisu. Prírodné látky sú preverené časom a na podporu erekcie ich užívali už naši predkovia. Pomôžu vylepšiť vašu erekciu.

Príčiny problémov s erekciou

Problémy s erekciou sa vyskytujú nielen u starších mužov, kde sú hlavným dôvodom zlé stravovacie návyky a nízka hladina testosterónu, ale aj u mladších mužov, kde ide často o psychické problémy a nízke sebavedomie.

Čo na zlepšenie erekcie?

Aminokyseliny

Aminokyseliny sú obsiahnuté v tabletkách na podporu erekcie a extraktoch z podporných látok. Aminokyseliny možno užívať aj v koncentrovanej podobe vo forme doplnkov stravy .

L-Arginín

Zlepšuje prietok krvi, pomáha vylučovaniu rastového hormónu u mužov a podporuje chuť na sex. Zlepšuje prekrvenie aj erekciu a zvyšuje početnosť spermií. L-Arginín tiež znižuje riziko kardiovaskulárnych chorôb .

L-Citrulín

Zlepšuje prekrvenie penisu, podporuje vitalitu a energiu . Vďaka podpore krvného obehu v mäkkých tkanivách zlepšuje stoporenie , rast svalstva , funkciu nervovej sústavy a umocňuje funkciu L-Citrulínu.

L-Lyzín

Je účinný pri podpore imunity a erekcie . Zlepšuje prekrvenie pohlavnej sústavy a podporuje stoporenie . Je dôležitý aj pre pohybovú sústavu, podporuje tvorbu svalových proteínov a je zásadný pre vstrebávanie vápnika .

Tablety na podporu erekcie

Muži, ktorí testovali desiatky doplnkov na podporu erekcie, ktorých je na trhu oveľa viac, sa zhodujú na týchto produktoch s najlepšími účinkami.

 • PREDATORUS
 • Proerecta SHOT
 • Vimax
 • Proerecta Klasik
 • Zerex Klasik
 • Clerex
 • Clavin Original
 • ARGINMAX FORTE
 • EJOY
 • Maxatín
 • Amante Original

Gél na podporu erekcie

 • zahrievanie a zvyšovanie citlivosti penisu
 • ochladzovanie a znižovanie citlivosti penisu

Zahriaty a vysoko citlivý penis rýchlejšie dosiahne vyvrcholenie a ejakuláciu, preto sa doba súlože a celková výdrž môže aj skrátiť. Gély s chladivým účinkom pôsobia ako lokálne anestetiká a spôsobiť znecitlivenie. Kvôli tomu erekcia často opadne.

Prírodná podpora erekcie

Niektoré potraviny majú preukázateľný vplyv na ľahší prietok krvi a produkciu oxidu dusnatého , čo je pre prírodnú podporu erekcie zásadné. Potraviny síce zlepšujú prietok krvi, rozširujú cievy a zlepšujú produkciu oxidu dusnatého, musíte ale zvýšiť aj hladinu testosterónu , inak sa znižuje vaše libido.

Nepražené kakao RAW

Bežné výrobky z kakaa a čokolády sú vyrábané pri vysokých teplotách, kedy sa antioxidanty a látky podporujúce tvorbu oxidu dusnatého z kakaa vytrácajú. RAW surové a nepražené kakao patrí medzi najzdravšie potraviny. Znižuje systolický tlak , rozširuje cievy a umožní lepší prietok krvi pre kvalitnú erekciu . Netepelne upravené kakao obsahuje flavonoidy blahodárne pôsobiace na endotely, regenerujú a spevňujú cievy . Kakao zvyšuje aj produkciu oxidu dusnatého .

Granátové jablko

Najlepšie ovocie na podporu erekcie. To opäť potvrdzuje niekoľko štúdií preukazujúcich výnimočný efekt granátového jablka na kardiovaskulárne zdravie aj na podporu erekcie . Toto ovocie razantne zvyšuje hladinu oxidu dusnatého a pritom ho chráni proti voľným radikálom a oxidácii. Má pozitívny vplyv na krvný tlak. Znižuje aj povlak v arteriálnych stenách . Má vplyv na kvalitu endotelu a tým aj zlepšenie prietoku krvi .

Špenát

Táto zelenina je bohatá na prírodné nitráty alebo dusičnany . Táto látka sa pri kontakte s črevnou mikroflórou mení na oxid dusnatý , ktorý je potrebný pre kvalitnú erekciu. Špenát je bohatý na látku ecdysterone , ktorá je účinnejšia ako anabolické steroidy. Špenát obsahuje vitamíny a minerály potrebné na tvorbu oxidu dusnatého a podporu testosterónu. Zvýši sa hladina testosterónu a zlepší erekcia . Vhodná je aj rukola .

Cesnak

Jedna z najlepších potravín pre mužov . Má pozitívny vplyv na tvorbu testosterónu aj na podporu erekcie . Potvrdzuje to veľké množstvo štúdií. Cesnak znižuje krvný tlak a zvyšuje prietok krvi . Český cesnak navyše patrí k najlepším na svete. Takže pri ďalšom nákupe sa uistite, že bol vypestovaný u nás.

Vlašské orechy

Všetky orechy pomôžu zlepšiť kvalitu erekcie, najlepšie sú vlašské orechy . Sú bohaté na L-arginín – aminokyselinu premieňajúcu sa v tele na oxid dusnatý .

Vie znížiť krvný tlak. Veľmi bohaté na L-Arginín sú aj lieskové orechy a mandle .

Šťava z červenej repy

Šťava z červenej repy obsahuje mnoho nitrátov , pomáha zvyšovať oxid dusnatý v tele , znížiť hladinu estrogénu a podporiť tvorbu testosterónu . Znižuje hladinu krvného tlaku a zvýšiť hladinu Cgmp – cyklický guanozínmonofosfát uvoľňujúci cievy. Ten je dôležitý na dosiahnutie kvalitnej erekcie.

Bylinky na podporu erekcie

Na podporu erekcie je veľmi účinný kotvičník, šafran, ginkgo, ženšen alebo rozchodnica . Najčastejšie sú používané vo forme čajov alebo extraktov , ale nachádzajú sa aj v tabletkách, ktoré dostanete v lekárni bez predpisu. Majú preukázateľné účinky.

Kotvičník zemný

Používa sa na podporu tvorby testosterónu . Vďaka nemu je podporená mužnosť , chuť na sex aj hormonálna aktivita . Ovplyvňuje aj tvorbu spermií a zároveň pôsobí proti zväčšeniu prostaty . Kotvičník navyše zlepšuje psychický aj fyzický výkon .

Šafran

Dokáže zlepšiť tvrdosť erekcie a predĺži ju. Zlepší váš sexuálny apetít . Šafran je prospešný aj pre udržanie pozitívnej nálady a psychického zdravia . Lepšie sa vyrovnáte so stresom .

Ženšen

Považuje sa za univerzálny prostriedok podpory duševného i fyzického zdravia , zlepšuje erekciu a plodnosť . Umožňuje lepšie prekrvenie periférnych ciev , vďaka čomu dosiahnete rýchlejšie stoporenie a podporí libido .

Prípravky na zlepšenie erekcie

Minerály

Ďalšiu skupinu prírodných podporných prostriedkov erekcie tvoria minerály obsiahnuté v potravinách aj v koncentrovanej vo forme olejov, kvapiek alebo koncentrovaných tabliet.

 • Zinok
 • Horčík
 • Selén

Vitamíny

Niektoré vitamíny podporujú správnu erekciu. Najčastejšie ich nájdeme v potravinách, ale aj v koncentrovaných tabletách. Obsahujú ich aj lieky na podporu erekcie.

 • Vitamín B6
 • Vitamín B12
 • Vitamín D3
 • Vitamín E

Prírodné látky môžete použiť, keď sa snažíte o potomka, potrebujete podporiť chuť na sex a zlepšiť tvorbu aj pohyblivosť spermií. Účinok spoznáte už v priebehu niekoľkých týždňov. Jednotlivé bylinky a doplnky majú vysoký účinok. Dodržujte zdravý životný štýl.

Medzi najúčinnejšie skupiny prírodných látok na podporu erekcie patria práve byliny, aminokyseliny, minerály a vitamíny.

Vložiť komentár