Avokádový toast s vajcom [RECEPT]

publikované , aktualizované 24. 11. 2022

Mnohí ľudia si robia srandu z toho, že avokádový toast s vajcom je poznávacím znamením generácie mileniálov. Či už to tak je, alebo nie, v skutočnosti ide o chutný nápad na raňajky, či desiatu. Hľadáte inšpiráciu, ako ho pripraviť? V tom prípade skúste niektorý z týchto receptov.

V našich končinách sa najčastejšie konzumuje chlieb. Pokiaľ už vás ale nebaví obkladať ho syrom, šunkou alebo paštétou, možno prišiel čas na otestovanie dnes toľko vysmievaného avokádového toastu s vajcom. Vajcia obsahuje bielkoviny a avokádo je zase zdrojom zdravých tukov. Počas chvíle si teda pochutnáte na nutrične hodnotnom jedle.

Ako sa dá toast s avokádom a vajcom pojať?

Avokádový toast s volským okom

Budete potrebovať: 1 krajček tmavého chleba, ¼ avokáda, 1 vajce, olej, korenie

Začnite tým, že olúpete a nakrájate avokádo. ¼ avokáda roztlačte v miske vidličkou a dajte ho na jeden tmavý toastový chlieb.

Dajte na panvicu malé množstvo oleja a akonáhle sa zahreje, rozbite vajcia, ktoré necháte vcelku. Jeho povrch zľahka poprášte čiernym korením. Akonáhle je vajcia upravené tak, ako ho máte radi, dajte ho celé na toast.

Avokádový toast s vajcom [RECEPT]

Avokádový toast s miešanými vajcami

Budete potrebovať: 1 krajček tmavého chleba, ¼ avokáda, 1 vajce, olej, soľ a korenie

Opäť začnite tým, že roztlačíte ¼ avokáda vidličkou. Následnú zmes potom natrite na chlieb. Potom zahrejte olej na panvičke a rozbite do neho vajíčko. Tentokrát sú cieľom miešané vajíčka, ktoré môžu byť viac upravené ako volské oko. Na dochutenie použite soľ a korenie. (Ďalším variantom je napríklad štipka pálivej papriky.) Opäť dajte miešané vajcia na chleba s avokádom. Len dávajte pozor, aby v nich nebol prebytočný olej.

Avokádový toast s varenými vajcami

Budete potrebovať: 1 krajček tmavého chleba, ¼ avokáda, 2 vajcia

Roztlačte avokádo vidličkou a natrite ho na chlieb. Medzi tým dajte variť vodu do plecháčka a po dosiahnutí bodu varu doň dajte obe vajcia na 10-15 minút. (Záleží, ako máte radi vajcia uvarené.) Potom ich rozkrojte na kolieska a položte ich vedľa seba na vrstvu avokáda.

Ako si avokádový toast najradšej doprajete vy?

Zdroj informácií

https://feelgoodfoodie.net/recipe/avocado-toast-with-egg-3-ways/ – Avokádový toast s vajcom (anglicky)

 

Redakcia magazínu

MUDr. Zdenka Fantová
Študovala som 1. Lekársku fakultu Univerzity Karlovej v Prahe a promovala v roku 1991. Praxi som získala v odbore všeobecné praktické lekárstvo. Prípravu som absolvovala vo Fakultnej nemocnici v Olomouci, v ambulancii primárnej starostlivosti av ambulanciách a lôžkových oddeleniach špecialistov. Atestačnú skúšku zo všeobecného praktického lekárstva som zložila v roku 1995. Potom som pracovala ako praktický lekár v ordináciách obvodných lekárov ako zamestnanec. Od 1. marca 1998 prevádzkujem súkromnú prax. Tu na Hlidejsizdravi.cz pôsobím v úlohe garanta obsahu a všetky články prechádzajú mojou odbornou kontrolou.

Vložiť komentár